Zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem Class VR

W dniach 16-19 stycznia 2024 roku uczniowie szkoły Podstawowej Nr 45 w Białymstoku, podczas zajęć pozalekcyjnych, ponownie mieli okazję (niektórzy pierwszy raz) przenieść się w wirtualną rzeczywistość z okularami Class VR.

W pokojach sensorycznych każdy uczeń miał sposobność odnalezienia swojej ulubionej przestrzeni, doświadczania angażujących zmysłowo bodźców, m.in. wizualnych i słuchowych, przebywania w nowym, ale jakże barwnym i ciekawym wirtualnym środowisku. Dzięki wykorzystaniu technologii VR dzieci mogły podziwiać cudowne widoki nocnego nieba w Australii, otoczyć się pięknymi światełkami świetlików, odwiedzić wąwóz oraz cieszyć się kaskadowymi wodami wodospadu. W bezpiecznym otoczeniu sali, uczniowie mieli również możliwość wirtualnie wejść do wnętrza nadmuchanego balonu, posiedzieć na miejscu pilota w kokpicie Concorde 002 oraz podziwiać rozległe krajobrazy z samolotu morskiego lądującego na lśniącym jeziorze. Uczniowie zachwycali się również pięknem podwodnego świata, pływali na pokładzie małego katamaranu, a także wybrali się na przejażdżkę po zaśnieżonych zboczach gór.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, byli otwarci na nowe, wirtualne doznania. Przeżyte doświadczenia pozwoliły dzieciom poznać i docenić świat przyrody, zwiedzić  niepowtarzalne miejsca, a także  rozbudzić zainteresowanie otaczającym nas środowiskiem, poszerzyć wiedzę ogólną.

Magdalena Czarniecka