Lekcja biologii z okularami Class VR

Za nami kolejne lekcje z wykorzystaniem okularów class VR oraz kostek VR w ramach realizacji programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem uczniowie klasy VII B mieli możliwość korzystania z nowoczesnej technologii na zajęciach biologicznych. Lekcja dotyczyła budowy i działania serca. Dzięki modelom przestrzennym widzianym przez okulary 3D młodzież obejrzała serce w trójwymiarze, poznała również jego pracę. Niesamowite wrażenie zrobiła podróż do wnętrza żyły, gdzie uczniowie mogli płynąć razem z krwią przez naczynia krwionośne i zapoznać się z wyglądem poszczególnych elementów morfotycznych krwi.

W ramach lekcji otwartej na zajęciach gościliśmy dyrektora, Pana Leszka Zegę oraz chętnych nauczycieli, którzy mieli okazję poznać działanie i wykorzystanie nowoczesnego sprzętu na zajęciach oraz doświadczyć niesamowitych wrażeń w czasie wędrówki po wirtualnym świecie.

Pod koniec zajęć, w ramach ciekawostek przyrodniczych, zarówno uczniowie jak i nauczyciele udali się w wirtualną podróż. Nurkowali w wodzie i pływali wśród rekinów, u wybrzeży napotkali „ryczącego” mirunga (potocznie nazywanego słoniem morskim),  będąc na sawannie, przeżyli bliskie spotkanie ze słoniami afrykańskimi, a na Antarktydzie mieli możliwość przebywania z niedźwiedziami polarnymi.

Lekcje z wykorzystaniem okularów ClassVR zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Modele przestrzenne umożliwiają dokładne poznanie budowy narządów. Uczniowie mogą również przenieść się do oddalonych miejsc, często trudno dostępnych i przeżyć niesamowitą przygodę.

Nauczyciele biologii:
Agnieszka Siwik