Laboratoria przyszłości w naszej szkole

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, wyposażonej w nowoczesny sprzęt, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród młodzieży. W ramach tego Programu nasza szkoła również otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych i kreatywnych wśród uczniów naszej szkoły. Szkoła zakupiła między innymi Robot edukacyjny Photon EDU.

Młodzież uczy się poprzez zabawę kreatywnego i twórczego myślenia. Rozwiązywania stawianych problemów i logicznego ich rozwiązywania. W formie zabawy pisze swoje pierwsze programy. Dzieci poznają nowe technologie, które są coraz częściej spotykane w życiu codziennym. Praca zespołowa buduje więź w grupie rówieśniczej, co wpływa pozytywnie na ich funkcjonowanie. Wspólne twórcze rozwiązywanie problemów powoduje zaangażowanie całej grupy do odnalezienia optymalnego rozwiązania stawianego problemu. Umiejętności zdobyte podczas warsztatów pozytywnie wpłyną na wydobyciu właściwych cechy niezbędnych w funkcjonowaniu w społeczeństwie.

Właściwe dozowanie i łączenie zabawy z nauką przynosi najlepsze efekty w uczeniu się.