Godzina wychowawcza w klasie 4E z wykorzystaniem okularów VR

W dniu 19.01.2024 r. w klasie 4e w ramach Laboratorium Przyszłości odbyły się zajęcia z wykorzystaniem okularów VR. Uczniowie obejrzeli Układ Słoneczny, poznali układ planet, a nawet mogli przejść się po powierzchni niektórych z nich.

Pod koniec zajęć, w ramach ciekawostek przyrodniczych, zarówno uczniowie udali się w wirtualną podróż. Nurkowali w wodzie i pływali wśród rekinów, u wybrzeży napotkali „ryczącego” mirunga (potocznie nazywanego słoniem morskim), będąc na sawannie, przeżyli bliskie spotkanie ze słoniami afrykańskimi, a na Antarktydzie mieli możliwość przebywania z niedźwiedziami polarnymi.

Wykorzystanie nowych technologii oraz tematyka zajęć wzbudziły u uczniów duże zainteresowanie i chęć na kolejne zajęcia.

Marzena Kardasz
Mariola Wasiluk