XIV Edycja Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Muzycznego "Przy wigilijnym stole"

Wzorem lat ubiegłych 20 grudnia 2023 roku do Szkoły Podstawowej nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku zjechali się kolędnicy z podlaskich szkół podstawowych. Już po raz 14 zebrali się by kultywować tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz integrować się w środowisku różnorodnym wyznaniowo. Pięknie ubrani, z uśmiechem na ustach, wyśpiewywali kolędy i pastorałki w języku polskim, białoruskim i ukraińskim. Repertuar był bardzo zróżnicowany. W tym roku zebrani wysłuchali 17 występów zespołów oraz solistów z placówek z Białegostoku i okolic. Młodzi kolędnicy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, z tego powodu organizatorzy postanowili wręczyć wszystkim równorzędne nagrody. Konkurs rokrocznie cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego organizatorzy planują już kolejną edycję.

Zapraszamy do obejrzenia relacji! (KLIK)