Wymiana polsko - niemiecka 2023

31.05. – 07.06. 2023 grupa młodzieży z naszej szkoły wraz z opiekunami kontynuowała wymianę. W tym roku szkolnym gościliśmy razem z naszą  grupą partnerską z Oranienburga i Hennigsdorfu w Morawie, miejscowości i pałacu wybudowanym w 1873, należącym do rodziny von Wietersheim-Kramsta (rodzina mieszkała tam do stycznia 1945). Obecnie własność Fundacji św. Jadwigi z Morawy założonej przez Melittę Sallai, u której gościliśmy. …Niecodzienne to okoliczności…ale realizowaliśmy program „Razem osiągniemy więcej. Teraz zawodowo. Uczyń zawód swoją pasją!"

Zajmowaliśmy się pracą Fundacji, poznawaliśmy system kształcenia w Niemczech i Polsce, przedstawialiśmy prezentację naszej szkoły wykonaną przez uczniów; dekorowaliśmy stoły na przyjęcia komunijne, wykonywaliśmy słodkie wypieki; uczestniczyliśmy w spotkaniu w Warsztacie Terapii Zajęciowej, poznawaliśmy możliwości korzystania z projektów PNWM, uczestniczyliśmy w zawodach konnych, a oprócz programu zwiedzaliśmy Wrocław, Świdnicę, byliśmy w ZOO , Aqua Parku, tańczyliśmy, graliśmy, bawiliśmy się przy ognisku i różnych innych zadaniach. Czas upłynął szybko, nasza podróż trwała długo, ale było warto!! Takie spotkania są wyjątkowe i będą procentować w przyszłości.  BIS BALD !!!

Tekst: Marzena Bykowska

Opiekunowie wymiany: E. Tarasewicz, A. Radziszewska, M. Bykowska.

Wymiana 2023 (1) — kopia.JPG