Wycieczka klas ósmych do Łodzi i Warszawy

W dniach 17-18 listopada uczniowie klas ósmych – 8H, 8G oraz 8F naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali na podbój Warszawy i Łodzi.

Pierwszego dnia zagłębialiśmy się w fascynujące zakamarki Centrum Nauki i Techniki EC1, mieszczącego się w historycznych pomieszczeniach Elektrowni Łódzkiej, następnie wybraliśmy się do imponującego Centrum Handlowego Manufaktura wybudowanego na terenach dawnej fabryki Izraela Poznańskiego w Łodzi, jednego z największych fabrykantów łódzkich, później przenieśliśmy się w niezwykłe rejony azjatyckiej fauny i flory w Orientarium ZOO, a na koniec czekał nas spacer najdłuższą ulicą handlową Europy – Piotrkowską.

Dzień w stolicy rozpoczęliśmy od niezwykłego Muzeum Flipperów, gdzie spędziliśmy intensywne i emocjonujące godziny, zgłębiając tajniki automatów do gier. Popołudnie z kolei upłynęło pod znakiem „Kamieni na szaniec” – tym razem z refleksją i wzruszeniem słuchaliśmy opowieści przewodniczki, przemierzając  Pawiak, Mauzoleum Męczeństwa i Powązki.

Wycieczka była bardzo udana, zarówno część rozrywkowa, jak i edukacyjna były wartościowe, pobudzająceciekawość, angażujące do przemyśleń i refleksji.

Wróciliśmy cali, zdrowi, zadowoleni i bardzo zmęczeni.

Joanna Wanielewska,
Mariola Wasiluk,