Wycieczka klas 5-tych na Mazury

26 maja 2023 r. uczniowie kl. 5E oraz część uczniów klas 5C, 5D i 5A wzięli udział w wycieczce na Mazury. Program wycieczki był dość intensywny, a pogoda dopisała.  Zaczęło się od krótkiego spaceru po Mikołajkach (tamtejsze stragany skutecznie zachęciły większą część grupy do zakupu pamiątek i przeróżnych gadżetów). Następnie pojechaliśmy do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, gdzie można było obserwować przeróżne gatunki zwierząt (wilki, rysia, żbika, sowy, orły, jelenie, łosie, pawie, owce, kozy, osły, itp.) oraz wysłuchać  ciekawostek i historii na ich temat opowiedzianych przez przewodnika. Co więcej, część z tych zwierząt chodziło swobodnie i można je było karmić, głaskać, a nawet zrobić wspólnego „selfika” ;) Kolejnym punktem wycieczki była Galindia, gdzie odtworzono elementy starodawnego Grodu plemienia Galindów. Nasi uczniowie wybrali spośród siebie Wodza, Szamankę, żony dla Wodza, oraz Konie dla niego. Wszyscy dowiedzieli się, jak wyglądało życie Galindów, mogli spróbować walki na niby oraz wypróbować różne ciekawe przedmioty i sprzęty z dawnych czasów. Śmiechu było co niemiara :) Po obiedzie nadszedł czas na rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim w Ruciane Nida. Wiało mocno, ale widoki zrekompensowały nam tę małą niedogodność. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

Anna Silkinis
Sylwia Rogowska