Wycieczka klas 4B, 4E i 4F do Warszawy

21 lutego 2024 r. uczniowie klas IVb, IVe i IVf wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Program był dość intensywny. Zaczęliśmy od zwiedzania Interaktywnego Muzeum Iluzji. Obejrzeliśmy wiele ciekawych obrazów, eksponatów i atrakcji związanych z iluzją optyczną, perspektywą i pozorami, m.in. labirynty luster, zakręcony tunel, kolorowe korytarze, komnatę cieni. Potem był czas na zakup pamiątek i różnych gadżetów. Następnie udaliśmy się na krótki spacer po warszawskiej Starówce. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Historii Polski. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstawało muzeum oraz w jaki sposób zdobywane są eksponaty. Obejrzeliśmy wystawę czasową. Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie zjedliśmy obiad i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Dwie godziny to stanowczo za mało, żeby obejrzeć i skorzystać ze wszystkich atrakcji, które oferuje to miejsce! Mogliśmy eksperymentować, manipulować i poznawać różne zjawiska naukowe na własnej skórze. Wiele emocji wzbudziła „rozmowa” z Mikołajem Kopernikiem – naprawdę odpowiadał na nasze pytania! Wszyscy wrócili z wycieczki do stolicy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

M. Wasiluk, M. Bykowska, J.Wanielewska, M. Kardasz