Wycieczka klas 3C i 3F do Kurowa

Narew to niezwykła, jedyna w Polsce rzeka anastomozująca czyli...wielokorytowa. W Narwiańskim Parku Narodowym ochrona przyrody ma na celu zachowanie występujących tu mokradeł i bagien w stanie naturalnym. Symbolem parku jest błotniak stawowy- drapieżny ptak zakładający gniazda w trzcinach.

Te oraz wiele innych wiadomości miały okazję poznać dzieci z klasy IIIc i IIIf, które 6.06 2023 roku pojechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej Młynarzówka w Kurowie na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego. Zwiedzały salę edukacyjną, obejrzały bardzo ciekawy film o NPN oraz miały zajęcia w terenie, gdzie z pomocą specjalnych siatek łapały owady, pan przewodnik o nich opowiadał i owady wracały na wolność. Wszystkie te zajęcia plus zakup pamiątek, ognisko z kiełbaskami i piankami, piękna pogoda spowodowały, że wycieczka podobała się absolutnie wszystkim. Gorąco polecamy!!!

Ewa Chlabicz
Ewa Słowikowska