Wojewódzki Konkurs Wiedzy Ekologicznej

• Ewelina Wildner z kl. 8 E - laureatka konkursu
  • Daria Wasilewska z kl. 8 F – finalistka konkursu
  • Ewelina Zdrodowska z klasy 8 F - finalistka konkursu

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Konkursu Wiedzy Ekologicznej  pt. „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce", zorganizowanym przez Białowieski Park Narodowy pod Honorowym Patronatem m.in. Kuratorium Podlaskiego w Białymstoku.

Celem Konkursu było poszerzanie wiedzy ekologicznej, zapoznanie z różnymi formami ochrony przyrody w Polsce oraz zwrócenie uwagi na unikalność przyrodniczą Podlasia, a w szczególności na walory przyrodnicze parków narodowych i krajobrazowych.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: szkolnym, powiatowym i finałowym (wojewódzkim). Na każdym etapie uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie testu o tematyce ekologiczno-przyrodniczej.

Podczas finału, który odbył się w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży, uczniowie, poza napisaniem testu, mieli również za zadanie przygotować prezentację multimedialną na temat różnorodności biologicznej, a najlepsi uczniowie dodatkowo przystąpili do części ustnej konkursu.

Podczas pobytu w Białowieży uczniowie mieli okazję zwiedzić ekspozycję stałą Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, wysłuchali również wykładu o różnorodności biologicznej Puszczy Białowieskiej.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM