Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja bez granic"

24 lutego 2023 roku uczennice klas VIII wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim poezji niemiecko-, anglo- i rosyjskojęzycznym pt. „Poezja bez granic”, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Hasłem tegorocznej edycji była „Muzyka”, więc uczestnicy przygotowali wiersze o tematyce muzycznej.

Wiersze w języku niemieckim recytowały:

• Magdalena Cybulin (kl.VIII f)
  • Zofia Romek (kl.VIII f)

Wiersze w języku angielskim recytowały:

• Gabriela Trybułowska (kl.VIII i)
  • Nikola Kotowska (kl.VIII i)

Wiersze w języku rosyjskim recytowały:

• Kotelenets Valeriia (kl.VIII a)
  • Obukhava Anastasiya (kl.VIII b)

Uczennice zostały przygotowane przez Panią Ewę Tarasewicz, Panią Mariolę Wasiluk i Panią Agnieszkę Wiktorowicz. Dziewczyny godnie reprezentowały szkołę recytując wybrane wiersze.

Gabriela Trybułowska otrzymała I miejsce w kategorii języka angielskiego recytując swój autorski wiersz.

Zofia Romek otrzymała II miejsce z języka niemieckiego, zaś Magdalena Cybulin zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy naszej zdolnej młodzieży i życzymy kolejnych sukcesów.