Wizyta klasy 8F na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej

W dniu 26 listopada 2021r. uczniowie klasy 8F naszej szkoły odwiedzili Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Podczas tej wizyty młodzież miała możliwość obejrzenia laboratorium badawczego, gdzie pod okiem mikroskopu skaningowego są badane różne materiały budowlane. Uczniowie zwiedzili halę badawczą, gdzie prowadzone są analizy w skali rzeczywistej ścian, elementów betonowych, konstrukcji metalowych.

Jednak najbardziej zafascynowała uczniów przyjazna, praktyczna i ciekawa lekcja chemii, przeprowadzona przez pracowników w laboratorium Katedry Chemii, Biologii i Biotechnologii. Uczniowie za pomocą charakterystycznych reakcji chemicznych i ich wyników dokonywali identyfikacji kationów obecnych w otrzymanych roztworach na podstawie zmieniających się barw.

Ta wizyta dobrze się wpisała w realizację projektu „The colours of Science” w nasze szkole, jak również być może wpłynie na wybór szkoły średniej przez uczniów tej klasy.

Jesteśmy również na facebook Politechniki Białostockiej!

Natalia Mackiewicz