Warsztaty przyrodnicze Leśnej Bandy

20 września klasy III A i III B wybrały się w plener nad Stawy Marczukowskie na warsztaty przyrodnicze. Celem zajęć na łonie natury było kształtowanie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci w samodzielności, wzmocnienie relacji w grupie. Cele realizowano poprzez uczenie podstaw surwiwalu i praktycznej biologii, proponując gry i zabawy integrujące dzieci oraz takie, które rozwijają logiczne i samodzielne myślenie. Uczestnicy warsztatów poznali nowe gatunki roślin oraz dowiedzieli się jak wykorzystuje je człowiek w swoim codziennym życiu. Okazało się, że o  istnieniu niektórych nawet nie wiedzieliśmy. Największym zainteresowaniem jednak cieszyła się część praktyczna zajęć podczas, której uczyliśmy się krzesać ogień za pomocą krzesiwa.

Były to pierwsze z czterech plenerowych zajęć przyrodniczych pod hasłem Leśna Banda. Już nie możemy doczekać się kolejnych.

Wychowawczynie kl. IIIA i IIIB