Warsztaty dotyczące samoakceptacji

Dnia 6 marca 2024 r. w klasie 7f odbyły się warsztaty przeprowadzone przez uczennice klasy drugiej wraz z opiekunem z 5LO dotyczące samoakceptacji.

Na warsztatach uczniowie klasy 7f mogli wysłuchać krótkiej pogadanki i prezentacji dotyczącej tematu  czym jest akceptacja, jakie czynniki wpływają na niską akceptację, jak samoakceptacja wpływa na nas i relacje z innymi oraz temat alienacji: czym ona jest, jakie są przyczyny i skutki oraz jak sobie z nią radzić.

AlienAkcept - poznaj siebie przez innych  - to projekt w ramach pierwszej, ogólnopolskiej, praktycznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii ,ma na celu badanie koncepcji alienacji jednostki w kontekście społeczeństwa. Autorki warsztatów przedstawiły  różne mechanizmy samoakceptacji, poszerzyły  wiedzę  uczniom na temat alienacji oraz jednocześnie zwróciły uwagę na to, jak wykluczenie społeczne może wpływać na nasze życie.

Agnieszka Panasewicz