V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „XIV Mazurska Wiosna” w Ełku
14-16 kwietnia 2023 r. w Ełku został rozegrany Ogólnopolski Turniej Koszykówki Dziewcząt i Chłopców „XIV Mazurska Wiosna”, w którym udział wzięły nasze dziewczynki z rocznika 2011 i młodsze. Rywalizując w Ełku o tytuł mistrza Mazurskiej Wiosny rozegrałyśmy 5 meczów koszykówki z drużynami z: Warszawy, Ełku, Mrągowa oraz ze Skierniewic. Ostatecznie po wspaniałej rywalizacji turniej zakończyłyśmy na 5 miejscu. Była to dla nas wspaniała zabawa oraz zdobyłyśmy kolejne doświadczenia, które będą procentowały w przyszłości.
DZIEWCZĘTA 2011
Wyniki spotkań:
Nenufar 5 Ełk – Nenufar Ełk II (2010 PK) --- 9 : 38 (MVP: Maja Gałaszewska)
As Mrągowo – Nenufar Ełk II (2010 PK) --- 12 : 42 (MVP: Zuzanna Kowalik)
Nenufar 5 Ełk – Warsaw Basketball – 13 : 22 (MVP: Marianna Brudnicka)
Stoczek 45 Białystok – Ósemka Skierniewice --- 4 : 29 (MVP: Julia Kurosadowicz)
As Mrągowo – Stoczek 45 Białystok --- 15 : 7 (MVP: Julia Cieśla)
Ósemka Skierniewice – Warsaw Basketball --- 35 : 19 (MVP: Tosia Gędek)
Stoczek 45 Białystok – Nenufar 5 Ełk --- 9 : 29 (MVP: Anika Stankiewicz)
Warsaw Basketball – Nenufar Ełk II (2010 PK) --- 30 : 38 (MVP: Marianna Brudnicka)
Ósemka Skierniewice – As Mrągowo --- 30 : 16 (MVP: Zuzanna Piechota)
Warsaw Basketball – Stoczek 45 Białystok --- 43 : 6 (MVP: Ada Gontarek)
Ósemka Skierniewice – Nenufar Ełk II (2010 PK) --- 15 : 18 (MVP: Maja Jaśniak)
As Mrągowo – Nenufar 5 Ełk --- 15 : 28 (MVP: Laura Dulęba)
Nenufar Ełk II (2010 PK) – Stoczek 45 Białystok --- 45 : 3 (MVP: Wiktoria Krahel)
Nenufar 5 Ełk – Ósemka Skierniewice --- 10 : 27 (MVP: Nadia Pabianek)
Warsaw Basketball – As Mrągowo – 37 : 16 (MVP: Zosia Mińkowska)
Klasyfikacja końcowa:
- MKS Ósemka Skierniewice
- Warsaw Basketball
- UKS Nenufar 5 Ełk
- KS As Mrągowo
- MUKS Stoczek 45 Białystok
- Nenufar Ełk II (rocznik 2010 grający poza konkursem)
Nagrody indywidualne otrzymały:
MVP turnieju: Julia Kurosadowicz (Ósemka Skierniewice)
Najlepiej punktująca zawodniczka: Marianna Brudnicka (Warsaw Basketball) – 41 punktów
Najlepsza rozgrywająca turnieju: Michalina Bromirska (Warsaw Basketball) – 7 asyst
Najlepsza obrończyni turnieju: Anika Stankiewicz (Nenufar 5 Ełk) - 21 zbiórek w obronie, 20 przechwytów i 3 bloki
Najlepsza piątka turnieju:
- Weronika Łukaszewska (As Mrągowo)
- Maja Ostaszewska (Stoczek 45 Białystok)
- Antonina Gędek (Ósemka Skierniewice)
- Ada Gontarek (Warsaw Basketball)
- Lena Nitkowska (Nenufar 5 Ełk)
Najlepsza zawodniczka w drużynie:
- Blanka Gąsiorek (Nenufar 5 Ełk)
- Maja Sobolewska (Nenufar Ełk II – PK)
- Maria Ada Białobrzeska (Warsaw Basketball)
- Weronika Kamińska (Ósemka Skierniewica)
- Zuzanna Urbanowicz (Stoczek 45 Białystok)
- Zuzanna Kowalik (As Mrągowo)
Zwyciężczyni konkursu rzutów osobistych: Hanna Nierodzik (Stoczek 45 Białystok)
Skład zespołu MUKS Stoczek 45 Białystok:
- Nierodzik Hanna
- Urbanowicz Zofia
- Toczydłowska Łucja
- Urbanowicz Zuzanna
- Jabłońska Wiktoria
- Talipska Maria
- Gromko Oliwia
- Szarkowska Amelia
- Gierdo Beata
- Krahel Laura
- Niedzielko Aleksandra
- Frankowska Nikola
- Siemieńczyk Michalina
- Krahel Wiktoria
- Maria Citkowska
- Maja Ostaszewska
- Baluk Amelia
Trener: Marzanna Sepko