Uczestniczymy w programie

Nasza szkoła bierze udział w programie edukacyjnym Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo za który odpowiedzialna jest fundacja Dbam o mój zasięg. Czym jest ten program najlepiej opisuje sama fundacja: SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej.

Projekt daje nam możliwość dzielenia się wiedzą w postaci webinarów, ikonografik i innych materiałów przybliżających nam tematykę nowych technologii oraz zagrożeń wynikających z ich nadużywania a także pomagających znaleźć efektywne rozwiązania wspierające bezpieczeństwo i równowagę psychiczną dzieci, młodzieży i dorosłych.