Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych ludzi postanowiły dołączyć dzieci z naszej świetlicy szkolnej. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom wiele ciekawych zadań. Na zajęciach rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i miejscach publicznych. Oprócz rozmów, był też czas na kolorowe prace plastyczne. Świetliczaki przygotowywały słoiki życzliwości i  brały udział  w zabawach integracyjnych mających na celu uświadomienie tego jak łatwo być życzliwym oraz przekazywały miłe słowa do swoich kolegów i koleżanek.

Każdy, kto odwiedził świetlicę szkolną, mógł zabrać ze sobą karteczkę z cytatem- dobrym słowem na dany dzień. Przesłanie akcji jest proste- bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Takie dni są bardzo ważne, bo właśnie dzięki małym, serdecznym gestom możemy szerzyć życzliwość.