Spotkanie przy cejlońskiej herbacie

Wakacje coraz bliżej... Czas podjąć decyzję, jak i gdzie je spędzimy, aby przyniosły nam upragniony wypoczynek- może nad morzem? Może w górach? U rodziny na wsi? Na sportowych półkoloniach? Wyobraźnię uczniów kl. 5a rozpaliła pani Anna Pawłowska, podróżniczka, która wędrowała po Cejlonie, poznając tamtejszych mieszkańców, krajobrazy, smaki i zapachy... Oprócz tego, że barwnie opowiadała o tym niezwykłym zakątku świata, ilustrując swoje wspomnienia wspaniałymi zdjęciami, to jeszcze zorganizowała uczniom warsztaty rozpoznawania egzotycznych owoców i przypraw oraz wykorzystania ich np. jako dodatku do różnych rodzajów herbaty. Sala 107 chyba nigdy nie pachniała tak wspaniale, jak podczas tego spotkania! A herbata... smakowała jak nigdy dotąd!

Dziękujemy za inspirację, Pani Anno!

Beata Jackowska