Rekrutacja uczniów na wyjazd do Lizbony w ramach Erasmusa+

Erasmus+  The Colours of Science2019-1-ES01-KA229-064239_5

Wyjazd uczniów do Lizbony, Portugalia w dniach 9-15 maja 2022 r.

Ruszamy z rekrutacją!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do aplikowania na wyjazd. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem tej mobilności.  Niezbędne dokumenty składamy w sekretariacie szkoły dnia 15 kwietnia 2022 roku do godziny 12.00.

REGULAMIN ORGANIZOWANIA GRUPY UCZNIÓW UCZESTNICZĄCYCH W WYJEŹDZIE DO LIZBONY W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ THE COLOURS OF SCIENCE

1. Zaplanowano nabór sześciu uczniów ze  Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku na wyjazd do Lizbony w Portugalii w dniach 9-15 maja 2022.
  2. Ze względu na sytuację  epidemiczną związaną z COVID-19, w wyjeździe do Portugalii mogą uczestniczyć osoby zaszczepione i posiadające ważny Unijny Certyfikat Covid (UCC) oraz uczniowie niezaszczepieni, którzy przed wyjazdem otrzymają negatywny wynik testu antygenowego wykonanego w warunkach laboratoryjnych nie wcześniej niż 24 godz. przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Portugalii; lub negatywny wynik testu wykonanego techniką NAAT nie wcześniej niż 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu lecącego do Portugalii (dokładne informacje https://www.gov.pl/web/portugalia/restrykcje-dot-wjazdu-na-terytorium-portugalii-kontynentalnej )
  3. Nabór dotyczy uczniów klas VIII i VII SP45.
  4. Zakwalifikowani uczniowie będą zobowiązani do przygotowania eksperymentów, zagadek naukowych itp. 0
  5. W naborze preferowani są uczniowie SP45 zaangażowani w prace w ramach projektu Erasmus+ The Colours of Science, którzy wykonali prezentacje, filmiki, plakaty do dnia 28.02.2022.
  6. Ustala się, że ostateczna decyzja o naborze danego ucznia bądź uczennicy zostanie podjęta po wyrażeniu pisemnej zgody na wyjazd i podpisanej przez obojga rodziców/opiekunów prawnych.
  7. Osoby przystępujące do rekrutacji powinny dostarczyć list motywacyjny, w którym zaprezentują siebie i przedstawią powody uzasadniające decyzję o uczestniczeniu w mobilności do Lizbony i reprezentowaniu szkoły za granicą.  W liście motywacyjnym powinny być uwzględnione następujące obszary:

- umiejętności językowe, zaangażowanie na lekcjach języka angielskiego (w załączeniu potwierdzenie pozyskane od nauczyciela uczącego jęz. angielskiego),

- umiejętności w zakresie komunikacji międzyludzkiej, zaangażowanie społeczne (w załączeniu potwierdzenie pozyskane w załączeniu od wychowawcy),

- aktywność w  działaniach na rzecz szkoły (dyplomy, nagrody i inne potwierdzenia),

- wykonane prace (prezentacje, filmiki, plakaty) w ramach projektu Erasmus+ The Colours of Science do dnia 28.02.2022,

- ocena z zachowania na półrocze (nie niższa niż bardzo dobry).

1. Listę uczestników wyjazdu ustala Zespół Rekrutacyjny, w którego skład wchodzi Koordynator projektu i  nauczyciele – opiekunowie wyjazdu.
  2. Ostateczną decyzję o wyjeździe podejmuje Dyrektor szkoły, który zatwierdza skład osobowy grupy.