Rekrutacja uczniów na wyjazd do Klášterec nad Ohří w Czechach w ramach Erasmusa+

Erasmus+  The Colours of Science 2019-1-ES01-KA229-064239_5

Wyjazd uczniów do Klášterec nad Ohří w Czechach w dniach 29 maja - 4 czerwca 2022 r.

Ruszamy z rekrutacją!

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do aplikowania na wyjazd, Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem tej mobilności.  Niezbędne dokumenty składamy w sekretariacie szkoły dnia 05 maja 2022 roku do godziny 12.00.

Regulamin organizowania grupy uczniów uczestniczących w wyjeździe do Klášterec nad Ohří w ramach projektu Erasmus+ The Colours of Science

1. Zaplanowano nabór dziesięciu uczniów ze  Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku na wyjazd do Czech w dniach 29 maja - 4 czerwca 2022.
  2. Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech - brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.
  3. Nabór dotyczy uczniów klas VIII i VII SP45.
  4. Zakwalifikowani uczniowie będą zobowiązani do przygotowania eksperymentów, zagadek naukowych itp.
  5. W naborze preferowani są uczniowie SP45 zaangażowani w prace w ramach projektu Erasmus+ The Colours of Science, ze względu na parytety we wszystkich mobilnościach musi wziąć równa ilość chłopców i dziewcząt.
  6. Ustala się, że ostateczna decyzja o naborze danego ucznia bądź uczennicy zostanie podjęta po wyrażeniu pisemnej zgody na wyjazd i podpisanej przez obojga rodziców/opiekunów prawnych.
  7. Osoby przystępujące do rekrutacji powinny dostarczyć list motywacyjny, w którym zaprezentują siebie i przedstawią powody uzasadniające decyzję o uczestniczeniu w mobilności do Klášterec nad Ohří i reprezentowaniu szkoły za granicą.  W liście motywacyjnym powinny być uwzględnione następujące obszary:

- umiejętności językowe, zaangażowanie na lekcjach języka angielskiego (w załączeniu potwierdzenie pozyskane od nauczyciela uczącego jęz. angielskiego),

- umiejętności w zakresie komunikacji międzyludzkiej, zaangażowanie społeczne (w załączeniu potwierdzenie pozyskane w załączeniu od wychowawcy),

- aktywność w  działaniach na rzecz szkoły,

- ocena z zachowania na półrocze (nie niższa niż bardzo dobry).

1. Listę uczestników wyjazdu ustala Zespół Rekrutacyjny, w którego skład wchodzi Koordynator projektu i  nauczyciele – opiekunowie wyjazdu.
  2. Ostateczną decyzję o wyjeździe podejmuje Dyrektor szkoły, który zatwierdza skład osobowy grupy.