Program Profilaktyczno- Edukacyjny ”Trzymaj Formę”

W ramach programu profilaktycznego „Trzymaj Formę” uczniowie klas 5-8 Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi uczestniczyli w zajęciach, które miały propagować zdrowy tryb życia.

Celem zajęć było wykształtowanie wśród uczniów klasy zdrowych nawyków życia poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, prawidłowy styl życia, a także wprowadzanie zbilansowanej diety i promowanie aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży.
Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z prawidłowymi zasadami odżywiania orazprzekazano uczniom, iż aktywność fizyczna ma znaczący wpływ na zdrowie.

Klasy, które zgłosiły się do projektu to: 5c, 5d, 5e,7a, 8a, 8c, 8e, 8i. W zajęciach wzięło udział razem 171 uczniów. Uczniowie otrzymali materiały, w których skład wchodziły: ulotki promujące aktywny tryb życia i prawidłowy styl odżywiania, który miał uwzględnić promocję spożywania dużej ilości owoców i warzyw. Ponadto na lekcji wychowawczej uczniowie wzięli udział w pogadance na temat prawidłowego żywienia. Poznali wszystkie zasady zdrowego odżywiania.

W ramach projektu został zrealizowany scenariusz ph: "Poznajemy fakty i mity o odchudzaniu". Celem głównym było nauka prawidłowego odróżniania zbilansowanej diety od diet eliminacyjnych. Klasy zostały podzielone na grupy zadaniowe i miały za zadanie wykonać własnoręcznie Ulotki zawierające inf. o: NADWADZE, ANOREKSJI, OTYŁOŚCI, BULIMII. Uczniowie w grupach projektowych zaplanowali kampanię społeczną na temat problemu, który może występować w ich klasie. Akcja cieszyła się niesamowitą popularnością wśród dzieci.

SZKOŁA OTRZYMAŁA CERTYFIKAT potwierdzający udział w XV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ T r z y m a j F o r m ę”.

Opracowała: Patrycja Iwanicka- Krajewska

Trzymaj forme.png