Podsumowanie Ferii Zimowych w naszej szkole

W dniach 23.01-03.02.2023 r. uczniowie z klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w zorganizowanych półkoloniach zimowych.

W trakcie trwającego zimowiska na dwóch turnusach dzieci miały możliwość uczestniczenia w zaplanowanych wyjściach do Fabryki Misia, Fikolandu, Epi-Centrum, Kina, Muzeum w Ratuszu oraz Muzeum Zamenhofa.

W Fabryce Misia i Fikolandzie dzieci korzystały z wielu różnych atrakcji między innymi zakręconych zjeżdżalni, fantastycznych torów przeszkód, z basenów z trampolinami, wielopoziomowych „rurowisk” ze zjeżdżalniami i labiryntami oraz z mini ścianki wspinaczkowej.

W trakcie wizyty w Epi-Centrum Nauki dzieci  rozpoczęły „podróż” wśród stanowisk doświadczalnych przez co przeniosły się trochę do innego świata- świata nauki przez doświadczenia.

W Kinie Helios byliśmy na dwóch filmach familijnych „Zadziwiający świat Kota Maurycego” oraz na filmie „Mumia”.

W czasie pobytu w Muzeum w Ratuszu oglądaliśmy z kuratorem wystawy piękne obrazy różnych malarzy, a wśród nich portrety Jana Klemensa  Branickiego i Izabeli Branickiej. Natomiast w Muzeum Ludwika Zamenhofa mieliśmy okazję poznać historię życia twórcy języka esperanto, który urodził się w Białymstoku.

Pobyt w muzeach był wspaniałym doświadczeniem dla dzieci. Podsumowaniem tych wizyt były warsztaty w czasie których dzieci wykonały samodzielnie prace plastyczne pt. „Zimowy krajobraz” oraz „Kolorowy kapelusz”.

Wszyscy uczestnicy półkolonii zimowych bardzo miło, koleżeńsko, wesoło i aktywnie spędzili razem wspólny czas.

A.Panasewicz