Okulary ClassVR na lekcjach biologii

W ramach realizacji programu „Laboratoria Przyszłości” uczniowie klas siódmych na lekcjach biologii korzystali z okularów ClassVR oraz kostek VR. Dzięki nowoczesnej technologii młodzież mogła przenieść się w wirtualny świat, np. do wnętrza żyły człowieka czy serca.  Obejrzeli również modele przestrzenne, np. mózgu, czaszki czy oka. Trójwymiarowe obiekty i animacje oraz wizualizacje miejsc niedostępnych umożliwiają dogłębne poznanie anatomii człowieka, a także rozwijanie zainteresowań biologicznych. Okulary VR wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów omawianymi zagadnieniami o budowie człowieka. To były niezwykle ciekawe lekcje. Z pewnością okulary VR niejednokrotnie pojawią się na naszych zajęciach.

Nauczyciele biologii:
Agnieszka Siwik