Odkrywanie przez kodowanie

Kodowanie i programowanie to jedne z ważniejszych kompetencji, coraz częściej wymagane w każdej dziedzinie. Nauka kodowania pomaga zrozumieć świat ulegający ciągłym zmianom, rozwija, uczy i bawi.

Po raz kolejny nasza szkoła zaistniała na mapie Europy poprzez inicjatywę promującą programowanie i umiejętności cyfrowe - CodeWeek.  W ramach tygodnia kodowania podejmowaliśmy różne aktywności.

Byliśmy w olbrzymim gronie organizatorów i uczestników. Inspirowaliśmy się kodowaniem, rozwijaliśmy nowe pomysły, kreatywność, logiczne myślenie, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo – ruchową oraz słuchowo-ruchową.

W ramach tygodnia kodowania odbywały się następujące zajęcia otwarte dla wszystkich chętnych uczniów z naszego miasta i nie tylko: „Odkrywanie przez kodowanie”, „Kodujemy – uczyć i bawić się chcemy” oraz „Części mowy utrwalanie przez kodowanie”.

Agnieszka Karłuk, Renata Kiersnowska, Joanna Snarska