Ochrona płazów to ważna rzecz!

Dnia 21 marca 2024 r., w którym przypada pierwszy dzień astronomicznej wiosny, odwiedziła naszą szkołę pani Marzena Giedrewicz - Łupińska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku w celu przeprowadzenia zajęć pt. „Przegląd wybranych gatunków płazów krajowych” z uczniami klasy VI A. Odbyły się one w ramach biologii i dzięki nim uczniowie dowiedzieli się jakie gatunki płazów możemy spotkać w Polsce oraz jakie zagrożenia mogą je spotkać, szczególnie na terenach miejskich. Ochrona płazów to bardzo istotna kwestia, gdyż zwierzęta te spełniają one ważną rolę w środowisku.

Organizatorzy:
Anna Piwnik,
Edyta Wróblewska
Dorota Wilczyk

Szkoła Podstawowa Nr 45
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Św. Jana Pawła II
w Białymstoku

ul. Łagodna 10
15-757 Białystok
tel. 856644680
e-mail: sp45@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony