Narodowe Czytanie

W dniach 18-20 września odbyło się w naszej bibliotece Narodowe Czytanie fragmentów powieści "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. W akcji wzięły udział klasy 6b, 7a, 7b, 7c, 7d, 7e i 7f. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z piękną ideą narodowego czytania klasyki literatury polskiej. Powieść "Nad Niemnem" to jeden z najważniejszych utworów podejmujących tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest właśnie w 2023 roku. Uczniowie doskonale poradzili sobie z trudnymi opisami nadniemeńskiej przyrody oraz dworku szlacheckiego w Olszynce. Fragmenty powieści zostały również odczytane przez nauczycieli. Na zakończenie uczniowie otrzymali w zeszytach, a nieliczni nawet na kartach książki, odbitkę pieczęci upamiętniającej Narodowe Czytanie 2023.

Elżbieta Bączek
Anna Kondracka