Międzyszkolny konkurs plastyczny "Jesień wierszem malowana"

Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi Świętego Jana Pawła II w Białymstoku ul. Łagodna 10 ogłasza

Międzyszkolny konkurs plastyczny "Jesień wierszem malowana".

Cele:

• Uwrażliwienie uczestników na piękno przyrody w okresie jesiennym,
  • Rozwijanie wśród uczniów umiejętności obserwacji zmian związanych z porą roku i jej twórczego prezentowania.
  • Rozwijanie wśród uczniów zainteresowań plastycznych i kreatywności.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III szkół podstawowych.
  2. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej w formie płaskiej lub przestrzennej. Do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać prace twórczo powiązane z dowolnym wierszem o jesieni.
  3. Technika wykonania pracy jest dowolna, np. malarstwo, pastele, akwarela, collage, techniki mieszane, wydzieranki, itp. Prac nie należy składać lub zwijać. Format A-3 i A-4.
  4. Kryteria oceny:

- poziom artystyczny i estetyka prezentowanych prac,

- indywidualne potraktowanie tematu,

- zgodność pracy z tematem przewodnim,

- samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

1. Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę (litery drukowane) przyklejoną na odwrocie pracy (imię i nazwisko dziecka, wiek, klasa, nazwa i adres placówki, telefon, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego).

Do pracy należy też dołączyć oświadczenie- zał. nr 1.

1. Ilość prac z jednej placówki – max.5.
  2. Prace plastyczne przechodzą na własność organizatora.
  3. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy, które będą odebrane osobiście przez nagrodzonych.
  4. Organizator nie odpowiada za zniszczenia powstałe w czasie transportu, dlatego prosimy o właściwe zabezpieczenie prac.
  5. Termin nadsyłania/składania prac: do 20.10.2023r.
  6. Prace należy dostarczyć na adres:

Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II  w Białymstoku, ul. Łagodna 10 15-757 Białystok z dopiskiem: konkurs „Jesień wierszem malowana” ( świetlica).

1. Prace oceniane będą przez niezależne jury powołane przez organizatora.
  2. Opiekunowie osób nagrodzonych/wyróżnionych zostaną poinformowani telefonicznie. Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
  3. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na zorganizowanej w szkole wystawie.
  4. Organizatorzy konkursu: Anna Fidziukiewicz, Katarzyna Fuchler, Anna Kozacka, Ewa Krysztopowicz, Edyta Okułowicz, Agnieszka Ostaszewska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!