"Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki"

W październiku b.r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI edycji akcji ekologicznej „Leśne zwierzaki lubią żołędziowe przysmaki”. Organizatorem wydarzenia było Nadleśnictwo Dojlidy w Białymstoku. Projekt miał na celu kształtowanie wrażliwości dzieci na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Dzięki zbiórce żołędzi nasi leśni przyjaciele będą mieli zapewniony pokarm w czasie zimy. Społeczności szkolnej udało się w sumie zebrać prawie 400 kg owoców dębu. Mając na uwadze tak duże zaangażowanie uczniów, Nadleśnictwo Dojlidy przekazało na ręce Pana Dyrektora Piotra Górskiego podziękowanie oraz upominek w postaci sprzętu akwarystycznego. Zostanie on wykorzystany w pracowni biologicznej.

Nauczyciele biologii

Tekst – Magdalena Żak i Agnieszka Siwik