Laureaci I Wojewódzkiego Konkursu plastyczno - fotograficznego "Wszystko o lesie"

Dnia 25.04.2024 r. w Szkółce Leśnej „Orzechówka” odbyło się uroczyste rozdanie nagród w I Wojewódzkim Konkursie plastyczno-fotograficznym „Wszystko o lesie” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Dojlidy.

Spośród otrzymanych 178 prac z 33 szkół wyłoniono laureatów, wśród których znaleźli się również uczniowie naszej szkoły. Wykonali oni swoje prace pod opieką Elżbiety Simson i Anny Wiśniewskiej (prace plastyczne) oraz Magdaleny Żak i Agnieszki Siwik (prace fotograficzne).

Nagrody otrzymali:

• I miejsce – Dominika Marcinkiewicz i Wiktoria Sawoń z klasy 4A w kategorii  „Las lub pejzaż przyrodniczo- leśny” za pracę plastyczną  „Bioróżnorodność”
  • I miejsce – Weronika Zagórska z klasy 6B  w kategorii „Świat dzikich zwierząt/ptaków” za pracę plastyczną „Ptaki leśne”
  • I miejsce – Gabriela Pieszalska z klasy 7F  w kategorii „Świat dzikich zwierząt/ptaków” za pracę fotograficzną  „Mali mieszkańcy lasu”
  • II miejsce – Izabela Gierałtowska z klasy 4C w kategorii plakat promujący rolę i ważność ekosystemu leśnego, funkcje lasu oraz racjonalne korzystanie z dobrostanu leśnego za pracę „Leśne zwierzęta”.

Oprócz uroczystego wręczenia nagród na przybyłych czekało wiele atrakcji. Uczniowie mieli okazję  zwiedzić Szkółkę Leśną „Orzechówka”, wziąć udział w grach edukacyjnych dotyczących rozpoznawania wybranych gatunków drzew rosnących w Puszczy Knyszyńskiej oraz spędzić miło czas przy wspólnym ognisku z kiełbaskami.

Miłą niespodzianką była również informacja, że wszyscy laureaci konkursu  I, II, III miejsca,  będą mieli wpisane na swoim świadectwie punkty za dodatkowe osiągnięcia.

Konkurs został objęty patronatem: Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, TVP3 Białystok oraz Radio Białystok.

Link do fotorelacji!

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów