Konkurs „Nasz Przyjaciel Pająk” - wyniki

KONKURS "Nasz przyjaciel PAJĄK" rozstrzygnięty!

W dniu 22 marca obchodzony jest Dzień Pająka. Z tej okazji Koło Naukowe Biologów im. Doktora Włodzimierza Chętnickiego działające na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze w Białymstoku zorganizowali konkurs plastyczny „Nasz przyjaciel PAJĄK”. Główne cele konkursu: motywowanie do poszerzenia wiedzy na temat pajęczaków, zwrócenie uwagi na pozytywne znaczenie tej grupy stawonogów oraz oswojenie lęków przed pająkami. Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennego modelu pająka. Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do konkursu.

Spośród ponad 300 prac komisja konkursowa na UwB wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach. Prace dwóch naszych uczniów również zostały docenione i nagrodzone:

1. Julia Sapkowska, kl. 4E - III miejsce
  2. Karol Kuwik, kl. 6A – III miejsce

Zwycięzcy zostali zaproszeni na Wydział Biologii UwB na uroczyste wręczenie nagród - link do relacji z uroczystości:

Z uwagi na wspaniałe prace naszych uczniów, postanowiliśmy wyeksponować w szkole modele pająków i wyłonić w ramach szkolnego konkursu najciekawszy okaz. Uczniowie i pracownicy szkoły przez dwa dni głosowali na najciekawszego stawonoga. Oto wyniki konkursu (głosowania):

1. Wiktoria Łajkowska, kl. 2E – i miejsce (186 głosów)
  2. Julia Sapkowska, kl. 4E – II miejsce (170 głosów)
  3. Julia Kadłubowska, kl. 1D – III miejsce (115 głosów)

Dodatkowo komisja szkolnego konkursu wyróżniła dwie prace następujących uczniów:

1. Solomia Lazarchuk, kl. 2A
  2. Igor Oniśko, kl. 2A.

Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy oraz zakładki zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Marceliny Szutkiewicz i wydrukowane na drukarkach 3D.

Gratulujemy wszystkim twórcom wspaniałych modeli pająków oryginalności i pomysłowości, a zwłaszcza zwycięzcom konkursu!

Zachęcamy do obejrzenia galerii.

Nauczyciele biologii i przyrody