Kacper Perkowski, uczeń klasy VIII A, POTRÓJNYM ZŁOTYM MEDALISTĄ na Greece Open 2024 w tenisie stołowym!

W dniach 3-7 kwietnia 2024 r. w greckim Loutraki odbyły się zawody Greece Open 2024, rozgrywane w cyklu Europe Youth Series w tenisie stołowym.

Polskę (w kategorii do lat 15) reprezentował Kacper Perkowski, uczeń klasy VIII A naszej szkoły, który aż trzy razy stawał na najwyższym stopniu podium.

Nasz trzykrotny złoty medalista swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczął w wieku siedmiu lat od grania z kolegami, przebywając w świetlicy szkolnej. Wówczas to połknął bakcyla i postanowił zamienić taekwondo na profesjonalną grę w tenisa stołowego. Kacper przez kilka lat reprezentował szkołę w zawodach międzyszkolnych i wojewódzkich, do których przygotowywał się pod czujnym okiem nauczycielki wychowania fizycznego, Pani Renaty Wasilewskiej, uzyskując wysokie wyniki. Obecnie trenuje w UKS TS Ósemka Białystok, pod opieką Pana Piotra Zdzienickiego. Wiele godzin tygodniowo poświęca rozwijaniu swojej pasji, co przynosi wspaniałe efekty. Na swoim koncie Kacper ma wiele osiągnięć nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale również międzynarodowym, m.in.  I miejsce w Grand Prix Polski Kadetów 2023, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju WTT Youth Contender do lat 15 w Szwecji 2023, 5 miejsce w turnieju indywidualnym kadetów w Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2023, zwycięzca 3. Grand Prix Polski młodzików i 2. Grand Prix Polski Kadetów w tenisie stołowym w 2022 r.

Przed naszym reprezentantem Polski kolejne turnieje o randze międzynarodowej, m.in. w Czarnogórze, Belgii i Francji. Trzymamy kciuki!

Serdeczne gratulacje Kacprowi, jego rodzicom i trenerom.

Szczegółowe informacje i wywiad z ostatniego turnieju na stronach: