Europejski Tydzień Kodowania - Code Week

logo Code Week.jpg

W dniach 17.10.2022 - 21.10.2022 r. zorganizowałyśmy w naszej szkole EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to społeczna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. Co roku cieszy się ona bardzo dużą popularnością w Europie.

W naszej szkole od poniedziałku do piątku na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych w klasie II c oraz VIII e organizowałyśmy zajęcia promujące programowanie. Przeprowadziłyśmy zajęcia matematyczne z wykorzystaniem Ozobotów i kubeczków mające na celu rozwijanie logicznego myślenia z wykorzystaniem zabaw z kodowaniem. Podczas tych zajęć uczniowie doskonalili logiczne myślenie, umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 30, kształtowali koordynację wzrokowo - ruchowej, słuchowo – ruchową.

Nasze działania zostały zgłoszone i umieszczone na mapie uczestników. W tym roku działania odbywały się w 73 krajach. Według liczby wydarzeń związanych z kodowaniem w stosunku do populacji Polska znalazła się na trzecim miejscu, a nasza szkoła i uczestnicy otrzymali certyfikaty.

Joanna Snarska, Renata Kiersnowska, Agnieszka Karłuk