Dzień Dziecka wśród gwiazd

Uczniowie klasy 7 d i 7e spędzili Dzień Dziecka w Planetarium wraz z Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Na skrzydłach marzeń” .Podczas seansu uczniowie odkryli wielką tajemnicę latania. Dowiedzieli się, jak spełniło się to ogromne i pełne wyzwań marzenie, o które ludzkość walczyła od początku historii. „Na skrzydłach marzeń” pozwoliło uczniom przeżyć przygodę o historii lotnictwa, szybować balonem, sterowcem, samolotem i statkiem kosmicznym. Odkrywali oni tajemnicę lotu z Leonardo da Vinci, braćmi Montgolfier, braćmi Wright i innymi wynalazcami. Kolejną atrakcją była podróż po Układzie Słonecznym za pomocą oprogramowania ShiraUniverse. Naszą wizytę w planetarium zakończyliśmy na tarasie widokowym, z którego mogliśmy obejrzeć piękną panoramę Białegostoku.

Dzieci wróciły zadowolone, uśmiechnięte z nowym bagażem wiedzy i doświadczeń

Anna Załuska
Katarzyna Monach