Dzień Dinozaura w klasie 2C

Dinozaury to gady, które cieszą się  szczególnym zainteresowaniem dzieci. Dzień Dinozaura był doskonałą okazją do przybliżenia uczniom tych prehistorycznych zwierząt. W naszej klasie pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle i inne. Klasyfikowaliśmy te fascynujące zwierzęta ze względu na wielkość, sposób odżywiania, układaliśmy puzzle, rozszyfrowywaliśmy nazwy dinozaurów, czytaliśmy ciekawostki na ich temat. Poznaliśmy historię pochodzenia tych gadów, dowiedzieliśmy się o ich budowie, gatunkach, sposobie rozmnażania. Mieliśmy okazję do poznania pracy paleontologa. Wiele radości dało nam poszukiwanie kości i układane szkieletu.

Obchody dnia zakończyliśmy pracą plastyczną z dinozaurem w roli głównej. Podczas pracy na zajęciach wywołała się nić pozytywnej rywalizacji. To był dzień pełen wrażeń.

Joanna Snarska

Szkoła Podstawowa Nr 45
z Oddziałami Integracyjnymi
im. Św. Jana Pawła II
w Białymstoku

ul. Łagodna 10
15-757 Białystok
tel. 856644680
e-mail: sp45@um.bialystok.pl

Powrót na początek strony