Debata o zdrowiu psychicznym młodzieży

W środę 17.01.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Debacie o zdrowiu psychicznym młodzieży organizowanej przez Urząd Miasta Białegostoku. Debatę prowadziły pracownice białostockich poradni psychologiczno-pedagogicznych. Na początku odbyła się część warsztatowa. Uczestników podzielono na grupy, osobno młodzież i nauczyciele po czym podjęto dyskusję o tym, z czym kojarzy się im zdrowie psychiczne, co utrudnia osiągnięcie zdrowia, a co sprzyja w drodze do dobrostanu.

Po opracowaniu pytań odbyła się prezentacja wniosków. Poradnie psychologiczno-pedagogiczne przeanalizują zebrane odpowiedzi aby dostosować zakres udzielanej pomocy do potrzeb młodzieży.

Na koniec odbyła się debata z udziałem zastępcy prezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego, Miejskiego Rzecznika Praw Ucznia Mariusza Tarasiuka, nauczycieli oraz młodzieży. Tematem panelu dyskusyjnego była próba odpowiedzi na pytanie - Jakiego wsparcia młodzież oczekuje i potrzebuje od dorosłych?