Atelier for STEAM – The Colours of Science

Do Hiszpanii pojechaliśmy w ramach międzynarodowego projektu Atelier for STEAM – The Colours of Science, który realizujemy od 2019 roku w grupie sześciu europejskich szkół z Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Czech i Polski. W dniach 20.03 - 25.03.2022 r. gościliśmy w Andaluzji, w malowniczej miejscowości Jaen. Program wydarzenia był bardzo obszerny, ale zdążyliśmy również pozwiedzać Granadę, Baezę, Jaen.

Jak ważny jest to projekt, ile korzyści przyniósł naszym uczniom, niech świadczą fragmenty ich relacji oraz zdjęcia z tej mobilności…

Ten projekt Erasmus+ jest chyba jednym z najlepszych, jak nie najlepszym momentem w moim życiu. Poznałam nowych przyjaciół oraz przesympatycznych ludzi. Poprawiłam swoje umiejętności językowe. Sama okazja poznania rówieśników z innych krajów I porozmawianie np. o tym jak różnią się nasze kultury lub uczenie ich różnych rzeczy, które są w naszym kraju codziennością, było świetnym doświadczeniem. Atmosfera była najlepsza i czułam się jak w domu; to było uczucie jakbyśmy wszyscy byli jedną wielką rodziną, a nie grupką nieznajomych, którzy przyjechali na spotkanie. Sama możliwość wyjechania do innego kraju jest dla mnie niewyobrażalna, co dopiero poznanie grup nowych przyjaciół. Dziękuję za możliwość wzięcia udziału w tak pięknej przygodzie.

Kinga

Czy podobało  mi się na wyjeździe do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+?

Nie zdołam opisać tego jednym zdaniem, wyjazd był cudowny, tak bardzo przywiązałam się do ludzi i panującej tam atmosfery, że będąc jeszcze w hotelu i przytulając na pożegnanie pierwszą osobę, już tęskniłam za wszystkimi. Nieważne, że w autokarze trzęsło, a w samolocie zatkało mi uszy – to przeżycie było tego warte. Myślę, że jeszcze długo będę pamiętać  nasz śmiech przy stole na stołówce i zdezorientowane miny Portugalczyków, kiedy mówiłyśmy po polsku. Pomijając dobrą zabawę i nowe znajomości, przede wszystkim wracam z nową wiedzą i dojrzalszym poglądem na świat. Teraz patrzę na naukę chemii inaczej, a rozmowy po angielsku nie są stresujące- wręcz czuję niedosyt. Chciałabym jeszcze raz spróbować znaleźć odpowiednie słowa i się przy tym beztrosko zarumienić. Więc podsumowując, ten wyjazd to nie tylko chemia i nauka, ale też zwiedzanie, nowe znajomości i zauroczenia oraz niezapomniane chwile!

Inez

Erasmus+ to wspaniałe chwile spędzone we wspaniałym miejscu ze wspaniałymi ludźmi ze wspaniałymi widokami i wspomnieniami. Jedyne co nie jest wspaniałe jest to, że trzeba było wrócić do Polski.

Dominika

Kadra: Katarzyna Zawadzka, Sylwia Rogowska, Marzena Bykowska